Malowanki dla najmłodszych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
komputery
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zdolności plastyczne wrodzone występują u części osób. Faktycznie większa część umiejętności w tym kierunku to zdolności nabyte. Dużej liczby czynności można się nauczyć. Niezależnie od tego, czy dziecko ma wrodzone zdolności czy nie, można stymulować je do kształcenia się w tym zakresie. Dlatego od najwcześniejszych lat dzieci rysują, malują i wykonują inne takie aktywności. Bardzo chętnie wybierane od wielu lat są kolorowanki dla dzieci. Przybierają one zróżnicowane formy.

Podstawowa z nich to książeczka, w której są czarne kontury postaci lub innych elementów, które maluje się z użyciem wielobarwnych kredek. Ważne jest skupianie się, by nie malować poza konturami. Uczy to dokładności oraz pozwala na dłuższe skupienie się na jednej rzeczy. Dla najmłodszych nie jest to proste, trzeba im w tym pomagać. Szeroko dostępne |na rynku kolorowanki dla dzieci dzięki zarysowanym kształtom, pomagają nauczyć się wykorzystywania powierzchni kartki, jak też precyzyjnych ruchów motorycznych dłoni. Do kupienia są w różnych rodzajach i nierzadko dopasowuje się je do ilości lat dziecka. Inne będą przyciągać uwagę sześciolatka, przykładowo kolorowanki kucyki albo gumisie, a inne trzylatka – bazujące na mniej skomplikowanych kształtach.

Zrozumiałe jest także to, że kolorowanki kucyki będą raczej interesować dziewczyny, choć nie jest to reguła. Część chłopców w określonym wieku nie przepada zadinozaurami i wybiera dziewczęce zabawy. Nie powinno się tego negować, tylko bardziej pokazać jak rozumiemy swoje dziecko i co lubi.
okna
Author: OKNOPLAST - Kraków
Source: OKNOPLAST - Kraków
Oprócz wykorzystywania takich produktów jak kolorowanki, od bardzo dawnych czasów zachęca się najmłodszych do własnoręcznego wykonywania rysunków i malowania. Możliwości jest dużo, podobnie jak technik. Obecnie dostępnych jest wiele odmian kredek, flamastrów i dużo innych przyrządów do sporządzania obrazków. Najbardziej popularne są ciągle drewniane kredki ołówkowe w różnych barwach.

Małe dzieci uczą się tworzyć własne prace rozmaitymi sposobami. Na początku są to zazwyczaj prymitywne, schematyczne prace, przedstawiające znane dziecku przedmioty takie jak dom czy drzewo. Później zaczynają wykonywać obrazki bardziej zaawansowane, przedstawiające przykładowo osoby lub zwierzęta. Po jakimś czasie można określić, czy dane dziecko jest obdarzone talentem plastycznym, a jeśli tak, to na jakim ta zdolność jest poziomie. Po pierwszych obrazkach łatwo rozpoznaje się także nastrój dziecka czy jego nastawienie do otoczenia i rozmaitych spraw. Ciekawą alternatywą dla kolorowanek są wodne malowanki dla dzieci. Kroplą wody na pędzelku, maluszek może stworzyć śliczne, wyraziste, kolory obrazków z ukochanej bajki. Dla starszych dzieci próbujących tradycyjnie malować farbami, zabawkarze proponują inne malowanki z grubszego materiału, stworzone do farb plakatówek lub akwareli. Innym rozwiązaniem starym, jak świat są kolorowanki Te ikonki przedstawiające zazwyczaj bohaterów baśni, pory roku lub zwierzęta, uczą dzieci kolorów i są motywacją do rysowania pierwszych własnych obrazków.
Kolorowe kredki
Author: Sisu.com.pl
Source: Sisu.com.pl
Później takie małe dzieła sztuki można powiesić na lodówce lub tablicy korkowej w kuchni lub pokoju i ofiarować dziecku powód do dumy.

W dodatku dodatkową zaletą kolorowanek jest koszt takiego zeszytu, który najczęściej nie przekracza sumy dziesięciu złotych, a można nabyć nawet takie w wymiarze 3D. Istnieje też okazja bezpłatna posiadania takich obrazków. W dobie Internetu i dostępności wielu portali dla dzieci, można je wydrukować. Malowanki do drukowania, to przede wszystkim różnorodność. Wraz z dzieckiem można je wybrać i nabywać pojedynczo bez obaw, że pociecha może się nimi szybko znudzić. Przy wyborze należy pamiętać o dostosowaniu charakteru obrazków do wieku pociechy. Kolorowanki to także wspaniały sposób by spędzić z dzieckiem jeszcze więcej czasu, posłuchać o czym mówi, jakie ma pasje, wyjaśniać i wspólnie dopasowywać kolory. Można też pokusić się o konkurs z nagrodami na na najlepszy obrazek. Co zmotywuje malucha i pokaże zdrowego ducha uczciwej rywalizacji.