Plastikowe klocki, które w XX wieku opanowały świat. Co da się z nich zbudować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Świąteczne lego
Author: Brian Neudorff
Source: http://www.flickr.com
W ofercie producenta znajduje się pełno różnych serii mających w sobie sporo zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy tworzyć pojazdy, czy zdarzenia z życia mieszkańców miast, w głównej mierze związane z profesjami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Jeśli masz już upatrzony prezent, wówczas bez wątpliwości najłatwiej będzie zakupić go przez internet. Nie da się bowiem ukryć, że jeżeli chcesz kupić cokolwiek w korzystnej cenie, wtedy powinieneś na początek sprawdzać ceny w sklepach internetowych.

Jeżeli porównasz je z cenami w sklepach klasycznych, wtedy bez wątpienia od razu zauważysz wielką różnicę. Jeżeli jednakże nie masz upatrzonej zabawki, wtedy raczej czeka Cię wycieczka do sklepu z zabawkami.
lego technic
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Jest poza tym artystyczną duszą, dlatego we własnym domu (poza ręcznie stworzonymi meblami) na powale i ściankach wymalował własne upiększenia. Jak większość osób w mojej rodzinie jest facetem który bardzo lubi relaksować się robiąc coś.

TV rzadko jest u wujostwa włączony. W weekendy szuka sobie coś do roboty. Od zawsze w długie, zimowe wieczory para się modelarstwem, co mam wrażenie daje jemu spełnić się jako inżynier. Kiedy tak patrzę co jakiś czas na wujaszka w czasie rodzinnego spotkania przy tworzeniu modeli spostrzegam w wujaszku chłopczyka.

I tak sobie myślę czasem czy wujciowi nie zrobić psikusa i sprezentować mu zestaw Lego Technic. Wybór zestawów klocków lego odpowiednich na wigilijny prezent bywa w polskich sklepach lub sklepach z lego jest niezwykle rozległy. Najlepiej przy rozmyślaniu o prezencie zawsze przeprowadzić początkową selekcje najważniejszych światów z rozległego uniwersum lego. Niezwykłym zamysłem będzie nabycie jedynie popularnych zestawów, które na zdecydowanie dostarczą dziecku wiele radości z budowania licznych konstrukcji.

Klocki lego
Author: pangyuliu
Source: http://www.flickr.com
Największą zaletą, i najprawdopodobniej głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój gigantyczny sukces, jest stworzenie systemu łączenia klocków, stałego od bardzo wielu lat, a umożliwiającego krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Typowe walcowate wypustki na górnej części każdego klocka ciasno wpasowują się w podobne elementy od dołu. Klocki Lego to cudowna, ogólnorozwojowa zabawka dla maluchów, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.