Dlaczego poznawanie książek jest tak istotne i to już od bardzo młodego wieku. Tak naprawdę istnieje kilka powodów

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Można powiedzieć, że akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która kilka lat temu pojawiła się w naszej świadomości, sprawiła bardzo dużo dobrego. Osoby, jakie nie zdawały sobie sprawy z niezwykłego oddziaływania słowa pisanego nagle rozpoczęły czytać swoim pociechom. I tak to się odpowiednio rozwinęło, już obecnie widać rezultaty tych działań. Trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

piękna fotoksiążka
Author: Thomas Frost Jensen
Source: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci (książki i malowanki- Hurtownia Zabawek) powinny być do zdobycia w każdym miejscu. Nie tylko dla tych rodzin, w jakich są na to środki pieniężne, lecz też, gdzie warunki do życia nie są zbyt wygodne. Prawdą jest, że odpowiednie książki czytane w młodym wieku pozwalają prawidłowo się rozwijać. A najlepsze jest to, iż wystarczy, iż piętnaście minut codziennie czytać będziemy naszemu maluchowi, a to już będzie gwarantowało efekt.

Czemu w ogóle czytanie jest tak bardzo istotne? Najzwyczajniej, to bardzo rozwija wyobraźnię, uczy, bawi, objaśnia zjawiska, rzeczy, ludzi, objaśnia rzeczywistość, w którym żyjemy. Wiele badań pokazuje, że dziecko, któremu rodzice czytali za młodu osiąga sukces w przyszłych latach. Co interesujące, kiedy już samo umie czytać, to bardziej ochoczo sięga po książki. Tworzy się taki nawyk czytania, ponieważ dziecku, a później młodej osobie kojarzy się to bardzo dobrze, ma dobre wspomnienia z tym związane. W innym sposób zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z czytaniem, lub był ten kontakt bardzo nieznaczny.


Dla takiej osoby czytanie książek jest niepotrzebne, więc w dorosłym życiu będzie miało ono kłopot, aby polubić książki. Książki dla dzieci więc są niezwykle ważne, ponieważ nie dość, że rozwijają wyobraźnię i znajomość świata, to ponadto tworzą konkretne nawyki, które są bardzo przydatne w przyszłości.

Szkoda, że, wiele dzieci zamiast znać bajki i powieści spędza czas w internecie lub grając w na komputerze. To tak naprawdę do niczego właściwego nie prowadzi.

Będzie nam miło, jeśli poświęcił kilka Twoich minut i przeczytał następny artykuł na ten temat. Pod widniejącym linkiem czeka na Ciebie kolejny link (http://www.e-plastyczny.pl/Pompony%20dekoracyjne).

Miejmy na uwadze więc, ażeby poświęcać dziecku jak największą ilość czasu, ale ażeby ten okres był jak najlepiej wykorzystany, czytanie książek dla dzieci, to jedna z takich czynności, o której niezbędnie powinniśmy pamiętać. Pamiętajmy, iż to zaprocentuje na przyszłość, my będziemy szczęśliwi i nasze dzieci z tego w pełni skorzystają.