Ceny pozycjonowania: z czego wynikają?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Właściciel firmy, działającej w sieci, wie, iż pozycjonowanie witryny jest jedną z dróg do sukcesu. Aby wyróżnić się spośród konkurencji i zostać dostrzeżonym przez potencjalnego klienta, trzeba ukazywać się wysoko w wynikach wyszukiwania. Ale taka usługa kosztuje. Ile?


Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje pozycjonowanie, jest bardzo skomplikowana. Złożoność zagadnienia wynika z wielu różnorodnych kwestii, z których najważniejsze to: sposób pozycjonowania, wybrane frazy kluczowe, na które ma być pozycjonowana witryna, czas wykonania usługi, części składowe, wchodzące w skład oferowanej usługi. Ceny pozycjonowania mogą mieć rozpiętość od 50 do 5000 zł za jeden miesiąc. Kliknij podany link (podany link) i się przekonaj. Skąd te różnice? Niektóre agencje stawiają na ilość, drugie na jakość. Za niską kwotę możemy spodziewać się pozycjonowania, dającego krótkotrwałe rezultaty, mającego niewiele wspólnego z profesjonalnymi usługami z zakresu SEO.

Czy podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły w serwisie przenośniki magazynowe, ponieważ one także mogą być dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Jednak może się także okazać, iż akurat trafiliśmy na początkującą w branży agencję, która proponuje konkurencyjne stawki, aby móc urozmaicić swoje portfolio i zdobyć doświadczenie. Od nas zależy, na jaki typ usług się zdecydujemy, ile będziemy chcieli przeznaczyć na to funduszy i co zechcemy otrzymać w zamian.

przeglądanie internetu na komputerze
Author: Lindy Buckley
Source: http://www.flickr.com
Innym czynnikiem, który określa ceny pozycjonowania, jest metoda rozliczania się firmy pozycjonującej z klientami. Duże agencje, o ugruntowanej pozycji na rynku, potrafią od razu wskazać, ile kosztuje pozycjonowanie strony na wybrane frazy we wskazanych branżach. Mniejsze agencje nierzadko stosują taki system rozliczania się za usługę, że przyjmują pieniądze tylko wówczas, gdy w ustalonym czasie osiągną zaplanowane rezultaty. Czasem od tego, na którą pozycję uda się pod danym słowem kluczowym wypozycjonować witrynę, zależna jest wysokość wynagrodzenia. Krótko mówiąc: ceny pozycjonowania są bardzo rozbieżne i niejednorodne i zależne od przeróżnych czynników. Dlatego warto kliknąć opis, ile kosztuje pozycjonowanie.


Wobec tego nim postawimy na podpisanie umowy z wybraną firmą zajmującą się marketingiem online, dobrze jest przeanalizować, w jakiej wysokości możemy przeznaczyć środki na cele kampanii oraz które rezultaty pozycjonowania w wyszukiwarce Google, są dla nas ważne, gdyż propozycje specjalistów mogą przynosić zarówno chwilowe, jak i długofalowe korzyści.