Jakiego rodzaju działania w stosunku do dłużnika podejmuje firma windykacyjna?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Żyjemy w czasach, kiedy w każdym miejscu czeka na nas jakaś okazja na wydanie pieniędzy. Z jednej strony to dobrze, że możemy kupować przedmioty najwyższej jakości, z drugiej jednak istnieje pewna możliwość tego, że będziemy nabywać za dużo oraz popadniemy w tak zwaną pętlę długów.


Wtedy najprawdopodobniej odezwie się do nas pewna firma, której pracownicy będą starać się namówić nas na zapłacenie zobowiązania.


Taka firma windykacyjna mogłaby pozornie przypominać funkcjonowanie takiego urzędnika jak egzekutor komorniczy, jednak posiada od niego znacznie mniejsze uprawnienia. Członkowie personelu tego typu firmy mogliby dla przykładu wysłać do nas prośbę o polubowne rozwiązanie problemu. Zazwyczaj za tego typu działanie taka spółka nie pobiera jakiejkolwiek prowizji. Ponadto ci członkowie personelu najczęściej starają się pomóc dłużnikom poprzez zaproponowanie rozłożenia należności na dogodne dla nas raty. Jeśli jednak wierzyciel nie będzie chciał lub nie będzie mógł pokryć swego zobowiązania, to członkowie personelu firmy windykacyjnej będą zobowiązani do wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

Pragniesz pogłębić swoją wiedzę na temat opisany w naszym poście? Zatem zachęcamy - naciśnij hiperłącze (http://merservice.pl/uslugi/audyty/) i czytaj kolejne interesujące wpisy.

Opiera się ono na złożeniu pozwu i poprzez wejście komornika, do w większym stopniu radykalnych przedsięwzięć.


procent
Author: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Source: http://www.flickr.com


Dla przykładu jeżeli dług zaistniał na skutek opóźnień w opłacaniu rat kredytu hipotecznego, to w efekcie wierzyciel może nawet stracić swe mieszkanie. Analogiczna sytuacja dotyczy niestety ruchomości, przykładowo samochodu czy telewizora. Jednak to już skrajność, uprzednio firma windykacyjna będzie chciała rozwiązać problem kompromisowo.
Jedną z opcji jest dopisanie wierzyciela do różnorodnych baz, co ograniczy mu zaciągnięcie jakiegoś innego kredytu lub nowe technologie pożyczki. Dlatego też zdecydowanie korzystniej jest uważnie rozporządzać swoim majątkiem.