Dlaczego trzeba pamiętać o obowiązkach wobec fiskusa?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Zarówno osoby rozpoczynające pracę zarobkową jak i przedsiębiorcy mają umowne zobowiązania w stosunku do fiskusa. Chodzi przede wszystkim o dostarczenie stosownych deklaracji w odpowiednim terminie. Typy dokumentów oraz terminy są regulowane przepisami prawa.
Wszyscy przedsiębiorcy mają w obowiązku przekazać swoim zatrudnionym dane o ich rocznych dochodach. Jest to nasze roczne rozliczenie PIT. Pracodawcy na przekazanie nam tej informacji mają czas do 28 lutego. Nawet jeżeli nie wypełnią obowiązku, warto osobiście postarać się, by deklaracja do nas trafił (sprawdź, jak rozliczyć dzień wolny od pracy przypadający w sobotę). Bez względu na to czy szef udostępni nam rozliczenie PIT (zobacz program pit projekt 2019) czy nie, mamy obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Z kolei soboty zatrudniające pracownikówmają na to czas do końca kwietnia. Są też przypadki, które podlegają innym datom, ale zwykłego pracownika dotyczy data ostatniego kwietnia. Wszystkim pracownikom, które podejmują pracę pięć dni w tygodniu przysługuje dzień wolny za święto w sobotę. W jakim czasie pracodawca powinien dać dzień wolny za święto w sobotę?
pit
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Pracodawca sam wskazuje nam dzień wolny za święto, ale powinien on przypadać w danym cyklu rozliczeniowym. Prawo do dnia urlopu za święto posiadają również Ci zatrudnieni, którzy akurat w tym dniu byli na L4. Właściciele firm świadczący usługi budowlane VAT to, dla Skarbówki, nietypowa grupa działalności (czytaj Cenę Biznesu). Chodzi tutaj o moment powstania zobowiązania podatkowego, który następuje w momencie wystawienia faktury. Bez względu na to czy przedsiębiorca dostał zapłatę czy nie, jeżeli wystawił fakturę jest zobowiązany do przekazania podatku. Usługi budowlane VAT to wielce problematyczne zagadnienie, dlatego prowadząc tego rodzaju działalność należy skorzystać z porady doradców podatkowych.


Urząd Skarbowy szczegółowo kontroluje wszystkich podatników. Należy więc pamiętać o obowiązujących nas deklaracjach oraz datach . Trzeba również być w w tym temacie dokładnym, ponieważ nie tylko nieuregulowany podatek, ale również nadpłata może wywołać poważne skutki prawne i finansowe.