Jak urządzić salon? Czym się pokierować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Zaaranżowanie salonu, to niby nic skomplikowanego - sofa, meblościanka, stoliczek, odbiornik telewizyjny i pokój dzienny gotowy. Tyle że potem nie zawsze całość ze sobą współgra.


wizytówka meble
Author: Paulo Guereta
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób więc umeblować salon, ażeby był funkcjonalny, a jednocześnie elegancki?


Salon pełni dużo przeróżnych funkcji.

Masz ochotę znać więcej szczegółów na ten interesujący temat? Więc ten tekst doczytaj tu (https://www.forsel.pl/) nową stronę pod poniższym linkiem.

To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, często jemy posiłki a nawet śpimy. Dlatego aranżacja salonu nie powinna być przypadkowa. Im mniejszy salon, tym więcej powinniśmy włożyć wysiłku, aby go prawidłowo zaprojektować. Sądem projektantów najbardziej funkcjonalny będzie pokój dzienny o powierzchni 25 m kw., wtedy łatwo jest odgraniczyć w nim funkcjonalne strefy. Jeżeli pokój, jaki przeznaczacie na salon jest mniejszy, warto pomyśleć o połączeniu go z innym pomieszczeniem, przykładowo z kuchnią lub hallem.

Przeczytaj informacje i odkryj serwis (http://www.pap.pl/mediaroom/842979,pomagaja-polakom-splacic-swoje-dlugi.html), który zapewne Cię zainteresuje. Nie czekaj ani chwili! Wykonaj to natychmiast! Z pewnością nie będziesz żałować.

Eliminacja jednej ściany działowej uczyni pomieszczenie bardziej przestronnym, a sąsiednie wnętrza wcale na tym nie ucierpią. Pokój dzienny nie może być jednakże większy aniżeli 40 m kw., ponieważ większa powierzchnia nie będzie przytulna.


Nie każdy pokój posiada kształt kwadratu. W pokoju dziennym nietypowy kształt jest atutem – w sposób naturalny tworzy się parę stref. Jeżeli przy łączeniu pomieszczeń uzyskamy wnękę, możemy wykorzystać ją przykładowo na biuro bądź zaaranżować w niej jadalnię. Ważne będzie jednak, by komunikacja między strefami biegła między nimi, nie zaś przez nie.


Salon nie powinien stać się węzłem komunikacyjnym, w jakim krzyżują się wszelkie drogi lokatorów. Zatem do sypialni oraz łazienki powinno się wchodzić z pozostałych pomieszczeń. Pokój dzienny to Twoja wizytówka meble do salonu powinny zatem być wysokiej jakości.