Najnowocześniejsze urządzenia wykorzystywane do emisji obrazów czyli parę informacji o zaletach ekranów LED.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Chyba żadna większa impreza kulturalna albo sportowa nie obejdzie się dzisiaj bez porządnej wizualnej i muzycznej oprawy. Odpowiednie nagłośnienie i panele LED pozwolą na znacznie lepszy odbiór tego, co dzieje się na boisku albo scenie. Możliwe to będzie dzięki nowoczesnym technologiom, pozwalającym na doskonałe przedstawienie obrazu na największych ekranach z diod LED.

Możliwości diod zostały niedawno odkryte, i bez przerwy pojawiają się nowe, lecz już obecnie są tak duże, żeby można je było z dużym powodzeniem wykorzystywać w zastosowaniach komercyjnych
led
Author: Angel Breton
Source: http://www.flickr.com
. Ogromną zaletą ekranów LED jest możliwość łączenia ich w ekrany o dużej powierzchni. Posiadają one modułową budowę, przez co jednokrotne wykonanie ekranu na mecz nie jest żadnym problemem, a później można go rozmontować i przetransportować w inne miejsce.Możliwości użycia takich ekranów są jednak znacznie większe, niż tylko mecze i koncerty. Coraz częściej sięga po nie reklamowy rynek, gdyż są doskonałym nośnikiem, zaczyna się je także spotykać w charakterze tablic informacyjnych w halach dworcowych czy w innych handlowych albo publicznych obiektach, np. popularna strona.

Jedną z głównych zalet ekranów LED jest ich bardzo dobra odporność na warunki oświetleniowe. Mogą one świecić w każdych warunkach, czy będzie słoneczny dzień, czy też całkowite ciemności. W każdym przypadku obraz będzie doskonałej jakości, a wszystko to dzięki użyciu wydajnych, mocnych diod. Typowy ekran LED złożony jest z paru tysięcy niewielkich punkcików zwanych pikselami, a każdy z takich pikseli może być oddzielnie sterowany.

Przez to można na takich ekranach emitować dynamiczne, wielokolorowe obrazy, analogicznie jak na ekranach monitorów czy telewizorów. Piksele składają się z trzech niewielkich, kolorowych diod - mają one barwę niebieską, czerwoną i zieloną (kliknij po więcej). Ustalając odpowiednie natężenie świecenia całej trójki otrzymuje się ostateczną barwę piksela, którą widzi odbiorca.

Jeśli uważasz, że przedstawiana problematyka jest zajmująca, kliknij ten odnośnik, w najświeższej ofercie także znajdziesz coś godnego uwagi!

Następną cechą ekranów LED są ogromne możliwości sterowania, dzięki użyciu specjalistycznych programów da się na nich wyświetlać w zasadzie wszystko co będzie się chciało.