Czy księgowość internetowa jest pomocna w prowadzeniu swojej firmy? Zobacz, czy sam jesteś w stanie prowadzić swą księgowość, czy też musisz wynająć profesjonalne biuro rachunkowe.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Jeżeli zaczynasz prowadzenie swojej działalności gospodarczej, powinieneś liczyć się z koniecznością wynajęcia profesjonalnej osoby, która zatroszczy się o wszelkie kwestie formalne, związane z prowadzeniem księgowości. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, czy jest to rzeczywiście konieczne.

biuro rachunkowe
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Od niedawna zauważalna jest moda na księgowość internetową. Z jakiego względu? Dzięki księgowości internetowej przedsiębiorcy mogą samodzielnie prowadzić swoją księgowość. Co to oznacza? Jeśli prowadzisz własną firmę nie musisz wynajmować księgowej. Ograniczasz dzięki temu zbędne koszty. Jesteś niezależny: Samodzielnie generujesz faktury VAT, generujesz listy płac pracowników, sam przesyłasz deklaracje podatkowe, używając podpis elektroniczny, korzystając ze stron internetowych.

W jaki sposób działa wskazana księgowość internetowa?



Używanie księgowości internetowej jest bardzo proste. Wystarczy, że zalogujesz się na specjalnej platformie on-line. Istnieje wiele firm, które oferują swoje usługi w tym obszarze. Koszt używania księgowości internetowej jest stosunkowo niewielki i zaczyna się od około 30 zł. To, ile zapłacimy, jest zależy od pakietu na jaki się zdecydujemy. Możemy także zapłacić za usługę z góry lub możemy wybrać na comiesięczne regulowanie przelewów. Czy jest jakiś konkretny warunek, który musimy spełnić aby skorzystać z księgowości on-line? Tak. Musimy posiadać dostęp do Internetu i zalogować się na stronie. To nie jest trudna procedura. Musisz jedynie wpisać informacje dotyczące firmy, dane dotyczące kontrahentów i pracowników (źródło artykułu).

Kiedy korzystanie z oferty biura rachunkowego ma sens?





dane
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
To, czy zdecydujemy się na biuro (InOffice - wynajem sal konferencyjnych warszawa) rachunkowe, czy na księgowość przez Internet, powinno być uzależnione od etapu, na którym jesteśmy oraz od naszej wiedzy na temat księgowości. Jeśli dopiero rozpoczynamy działać na własne konto i jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, księgowość wrocław z pewnością pozwoli nam ograniczyć niepotrzebne koszty. Ponadto na początku prowadzenia naszej działalności nie będziemy mieli tak dużo spraw formalnych do ogarnięcia. Przykładowo początkujący przedsiębiorca nie zatrudnia wielu. Jego działania często sprowadzają się do wystawiania prostych faktur oraz miesięcznych rozliczeń podatkowych. Oczywiście początkujący przedsiębiorca musi ponadto pamiętać o obowiązkowych rozliczeniach z zakładem ubezpieczeń społecznych. Natomiast, jeśli masz dużą firmę z na pewno biuro (InOffice - biura wirtualne) rachunkowe będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjną opcją. Z jakiego względu? To oczywiste. Jeżeli prowadzisz dużą firmę, masz znacznie więcej formalności do ogarnięcia. Zatrudniasz sporo pracowników, wystawiasz sporo faktur. Operacje, które przeprowadzasz, są znacznie bardziej zawiłe. W tej sytuacji wynajęcie biura rachunkowego wydaj się koniecznością. Ponadto czas, który przeznaczałbyś na kwestie księgowe, byłby bezpowrotnie „stracony”. Zwyczajnie nie miałbyś kiedy zająć się rozwojem i prowadzeniem biznesu.