Jak unikać kłopotów bankowych?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Kłopoty finansowe mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do odebrania sobie życia! Pewnie to nie jest przypadek, że na skutek spowolnienia ekonomicznego w Stanach Zjednoczonych i na Starym Kontynencie, także niestety w naszym kraju, w znacznym stopniu wzrosła liczba samobójstw.

karta kredytowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
1. Należy przed pozyskaniem kredytu w banku przemyśleć bardzo dokładnie ten temat.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany materiał, koniecznie zobacz dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta i tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

Bardzo możliwe, że najzwyczajniej w świecie nie powinniśmy brać owego kredytu bankowego, ponieważ później będziemy musieli praktycznie głodować; po spłaceniu rat niezbyt wiele pozostanie nam do życia! Zapamiętajmy, iż czasami rozsądniej otworzyć darmowe konto bankowe, łożyć na nie regularnie kasę, aby móc po upływie pewnego czasu wypłacić wszystko z banku i nareszcie spełnić swoją zachciankę. Przykładowo zakup kina domowego, wakacje na Cyprze albo remont mieszkania. Marzeń zakupowych można wymienić dużo. Przemyślmy swoją sytuację finansową, nie bądźmy nierozważni, a to dosyć powszechne na świecie...2. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, uszanujmy porady doświadczonych specjalistów - to znaczy doradca pożyczkowy, wbrew pogłoskom, wcale nie jest człowiekiem, któremu tylko zależy na tym by wcisnąć klientowi ten kredyt, który w zasadzie jest niewskazany, ale bank daje mu wysoką prowizję za polecenie nas. Doradca kredytowy, który jest w porządku na całe szczęście nie jest tylko wytworem wyobraźni ekspertów od marketingu.


3. Doceńmy dużo częściej parabanki. Wiadoma kwestia, w parabanku nie pozyskamy pożyczki na znaczące kwoty, lecz przynajmniej rzeczywistość jest taka, że mamy okazję załatwić kredyt bez zaświadczeń o zarobkach - np. jeśli jesteśmy na bezrobociu albo ciężko pracujemy, ale na czarno. Zapewne nikt nie lubi formalności, więc czymś miłym jest możliwość bardzo szybkiego załatwienia kredytu.


4. Może pożyczka od całkowicie nieznajomej osoby? Jakby nie patrzeć pożyczki społecznościowe z miesiąca na miesiąc są coraz powszechniejsze. Przed kilkoma dniami jeden z serwisów finansowych podał, że w Polsce kredyty społecznościowe wzrastają w bardzo szybkim tempie, to znaczy ich udział w rynku usług finansowych. Ryzyko jest niewielkie, przecież oprocentowanie jest od początku podane, a więc nie zostaniemy wyrolowani. Co do tego kredytobiorcy nie powinni mieć wątpliwości.