Jak wyselekcjonować zawód aby się nie rozczarować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Poniektórzy ludzie dobrze wiedzą co chcą wykonywać w przyszłości już od lat dziecięcych. Pozostała część nie ma takiego szczęścia. Który zawód wyselekcjonować? Jaki będzie najodpowiedniejszy właśnie dla mnie?


Przede wszystkim pomyśl o tym co jest dla Ciebie najistotniejsze? Czy potrzebujesz pracować z innymi ludźmi? Czy pragnąłbyś mieć pracę, która pozwoli Ci wykazać się kreatywnością? Stwórz listę wszelkich cech, które oczekujesz po doskonałej pracy.


oświetlenie
Author: Daniel Deppe
Source: http://www.flickr.com


Dobrze jeżeli pragniesz, by Twa przyszła praca była wysoce opłacana, jednak nie będzie to najważniejsze przy wyborze ścieżki kariery. W nieomal każdym fachu możemy osiągnąć duże wynagrodzenie.

Nie wahaj się już - zweryfikuj propozycję , którą dla ciebie wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Posiadanie dużego stopnia naukowego wcale nie gwarantuje wysokich zarobków. Dziś wykwalifikowany mechanik maszyn zarabia sporo.


Powinieneś przemyśleć swoje mocne oraz słabe strony. Kiedy nie cierpisz matmy i wszystko co jest z nią połączone sprawia Ci problem, prawdopodobnie nie powinieneś wybierać fachu, który wymagał będzie odpowiednich umiejętności w owym zakresie. Po zrobieniu listy, przeczytaj książki a także strony Internetowe mieszczące informacje na temat rozmaitych zawodów. Poszukaj takich zawodów, które mają wypisane przez Ciebie cechy. Sprawdź dokładnie jakiego typu edukacji wymaga dany fach, co należy do obowiązków osób, jakie go realizują, za co są odpowiedzialni oraz jakie będą opcje rozwoju w tym zakresie. Kolejnym dobrym pomysłem na oszacowanie jaki fach do nas pasuje, jest przeprowadzenie testu preferencji zawodowych.
Najlepiej będzie zrobić ich kilka, ażeby zminimalizować ryzyko nieporozumienia. Niektóre testy sprawdzają wyłącznie naszą osobowość, inne natomiast osobowość i umiejętności.