Który smartfon wybrać? Informator po najnowszych modelach

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Telefon komórkowy jest dzisiaj nieodłączonym elementem życia codziennego. Smartfony wyposażone w zaawansowany system operacyjny w ogromnej części wyparły tradycyjne komórki. Jednakże arsenał modeli w ogromnie zróżnicowanych cenach jak też rozlicznych stopniach zaawansowania, może osobom nie znającym się na najświeższych trendach przysporzyć nie lada problemu.


Mało tego na sklepowych półeczkach można znaleźć 3 systemy operacyjne, które opanowały rynek. Jaki z nich jest najlepszy? Który system operacyjny wybrać? Są to dosyć trudne pytania, tym bardziej, iż każde podejście ma zarówno zagorzałych sympatyków jak również przeciwników. Poniższy informator ma za zadanie przedstawić pozytywy jak także wady mobilnych systemów operacyjnych.
nowa generacja smartfonów
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie Android jest systemem najpowszechniej oraz najentuzjastyczniej wykorzystywanym przez producentów. Możemy znaleźć go w najróżniejszych modelach smartfonów (przykładowo Samsung S6 - samsung s6). Dzięki otwartości systemu, fabrykanci tworzą swe nakładki, w których dodają swoje oprogramowania a także modyfikacje. Dla jednych jest to pozytyw, inni uważają to za zaśmiecanie systemu operacyjnego. Prawdą jest, że dla początkujących użytkowników nakładka może być niezmiernie przydatnym elementem wyposażenia smartfonu. Jest to najlepszy system dla osób, jakie poszukują niedrogiego telefonu czy też chcą mieć ogromne możliwości konfiguracji. Trzeba jednak mieć na względzie, iż fabrykanci nie spieszą się z aktualizacjami, a sam smartfon może nie zawsze działać zgodnie z oczekiwaniami (tyczy się to przede wszystkim tanich urządzeń). Jednakże dzięki ogromnej konkurencji, wytwórcy prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych modeli smartfonów, a jednocześnie dość mocno zróżnicowanych. W związku z tym pośród smartfonów z Androidem nieomal każdy znajdzie aparat dla siebie.


iOS. Jest to system możliwy do zainstalowania wyłącznie na sprzętach sygnowanych logotypem Apple (przykładowo Iphone 6S - ) . Dzięki temu smartfony działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS za każdym razem działają bez zarzutu, dlatego że są dopasowane do wymagań programu i na odwrót – system operacyjny został zoptymalizowany pod kątem zastosowanych podzespołów. System iOS, jako iż działa wyłącznie na przyrządach Apple, winien być wybierany przez osoby, które w jakiś sposób są już związane z ekosystemem firmy.