Nie uiściłeś podatku na czas? Spożytkuj kalkulator odsetek od zaległości podatkowych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Podatkowa zaległość pojawia się wtenczas gdy należny podatek nie był opłacony w określonym czasie, a również niezapłacona została zaliczka bądź rata podatku.


Jeśli czas zapłaty podatku nie zostanie dotrzymany, należy liczyć się z zaistnieniem zaległości podatkowej.
podatek
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com


Takową zaległość należy zapłacić wraz z odsetkami. W poniektórych sytuacjach na podatnika mogą też nałożone zostać dodatkowe grzywny.

Czy po przeanalizowaniu prezentowanego tekstu masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź tekst (https://www.plannadlug.wordpress.com/), gdyż znajdziesz tam świeże dane.

odsetki za spóźnienie wpłacane są bez wezwania organu fiskalnego. Jeżeli dokonana wpłata nie pokrywa sumy podatkowej zaległości razem z odsetkami za spóźnienie, wpłatę tą zalicza się proporcjonalnie na poczet sumy podatkowej zaległości a także kwoty odsetek za opóźnienie w stosunku, w jakim w dniu przelewu pozostaje suma zaległości podatkowej do sumy odsetek za zwłokę.


wizerunek - firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Kwota odsetek jest wyliczana po wprowadzeniu do kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych sumy zaległości oraz ilości dób. Kalkulator (zobacz kalkulator pracodawcy) odsetek podatkowych pozwala ustalić ich wysokość w razie wystąpienia podatkowej zaległości. Podatkową zaległością będzie podatek (w tym także przedpłata, rata), kto nie został uregulowany w terminie. Wielkość odsetek jest naliczona na podstawie wprowadzonej sumy zaległości podatkowej, przy jednoczesnym podaniu daty, od jakiej mają być naliczane odsetki (wymagany czas płatności jak też daty, w której uregulowana zostanie ta zaległość).
Kalkulator odsetek podatkowych umożliwia porachowanie stawek odsetek według stawki podstawowej, obniżonej oraz podwyższonej, a także wysokość opłaty prolongacyjnej. Pamiętaj że podatnik, jaki chroniczne nie wpłaca na czas podatku, podlega karze za wykroczenie skarbowe.