Czy wiesz jak niezwykle sugestywną i skuteczną postacią przekazu mogłaby być promocja radiowa?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Czy wiesz, jak ogromną siłę przekonywania mogłaby posiadać tego typu forma przekazu którą jest audycja radiowa? W dniu trzydziestego października 1938 roku amerykańska platforma radiowa CBS nadała tak pełnowymiarowe słuchowisko autorstwa Orsona Wellsa pt.

Ogrodzenie na plac zabaw
Author: Legi
Source: Legi


"Wojna światów", iż znaczna część społeczeństwa została utwierdzona w przeświadczeniu, iż w ich państwie nastąpiło lądowanie marsjańskiego UFO.


Naturalnie w realiach taka inwazja nie miała miejsca i wbrew kierowanej rzekomo "na żywo" relacji nikt nie zginął, lecz moc radia pokazała jak olbrzymią ma siłę. Obecnie, ok. 80 lat po niniejszym epokowym socjologicznym eksperymencie reklama radiowa nadal jest niezwykle entuzjastycznie stosowana poprzez biura reklamowe. Co prawda tego typu reklama zajmuje na ogół parę lub paręnaście sekund, ale jeżeli wyłącznie jest zrealizowana z pomysłem, to na długo zapada w pamięć słuchaczom. Jest tak szczególnie wtedy, gdy rodzi sympatię oraz jest po prostu fajna, inna niż inne. Taka reklama radiowa, w jakiej jest rozmowa o dwóch dających sobie ważne rady koleżankach już od długiego czasu nie jest przekonywująca.


Podług co poniektórych badań marketingowych dużą skutecznością wykazuje się taka reklama radiowa, w której występuje jakieś dziecko. W taki wariant potrafią być promowane wszelakie towary, które są przeznaczone dla tej grupy odbiorców. Przykładowo potrafią to być słodkości, ale także np. jakieś medykamenty.
Ponadto należy powiedzieć, iż reklama radiowa mogłaby docierać do adresata, który właśnie np. jedzie samochodem bądź jest w robocie lub zwyczajnie nastawia obiad.Oraz ma włączone radio, w którym co jakikolwiek czas są puszczane reklamy.