Rezerwy na świadczenia pracownicze i rozmaite metody ich wyceniania

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Rezerwy na świadczenia pracownicze to rezerwy połączone z przyszłymi zobowiązaniami podmiotów ekonomicznych w związku z obecnie zatrudnionymi pracownikami. Są one umieszczane w księgach rachunkowych konkretnej marki, spółki czy też przedsiębiorstwa. Rezerwy na świadczenia pracownicze wynikają z statutów prawa pracy, oraz także z układów zbiorowych pracy i wielu innych ważnych zobowiązań między chlebodawcami a pracownikami. Wycena rezerw na różne świadczenia pracownicze winna być zrealizowana zgodnie z Międzynarodowym Standardem Rachunkowości Nr 19 bądź także zgodnie z Krajowym Standardem Rachunkowości Nr 6. Bez względu na to, który standard się wybierze, winna pozostać zastosowana metodologia aktuarialna (rezerwy24.pl/wycena_rezerw). Do tego istnieje rozporządzenie (KSR 6) czy zalecenie (msr 19) mówiące o tym, iż zdoła to pozostać wykonane przez biegłego, doświadczonego aktuariusza.

Jeśli dana firma korzysta z Międzynarodowego Standardu Nr 19, wtedy firma może, lecz nie musi skorzystać z usług aktuariusza, aczkolwiek naturalnie jest to polecane. Jednak msr 19 nakłada na spółki znacznie większe zobowiązania. Protokół w mrs 19 jest znacznie bardziej rozbudowany i musi zawierać: sumpty odsetek, sumpty aktualnego zużycia, mało tego w sprawozdaniu powinny odnaleźć się wypłacone świadczenia, ograniczenia, koszty przyszłego zatrudnienia i mnóstwo innych ważkich pozycji.

Zaintrygowały Cię notki podane w tym tekście? Jeśli tak, to czytaj także prawo jazdy poznań podobne informacje, tyczące się tego tematu. Przejdź do następnej witryny.

W Krajowym Standardzie Rachunkowości Nr 6 pilnie powinno się skorzystać z usług wykwalifikowanego,
finanse
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
fachowego aktuariusza (spójrz tutaj). KSR 6 jest powiązany ze specyficznymi zaświadczaniami, takimi jak na przykład dodatki stażowe, gratyfikacje jubileuszowe, i także odprawy rentowe bądź również opieka lekarska. Rzecz jasna to ledwie parę przykładowych świadczeń, jednakże jest ich sporo więcej.Mimo tego, że aktualnie wolno samodzielnie oszacować rezerwy za sprawą przeróżnych narzędzi (przystępnych przykładowo w Necie), to powinno się pamiętać, iż zgodnie z KSR 6 nie będą one uznawane za istotne i wiążące bez poświadczenia profesjonalnego, wykwalifikowanego aktuariusza.