Jak dzwonić najwydajniej

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Telemarketing jest jedną z zasadniczych metod sprzedaży produktów i usług, w szczególności popularna wśród pracowników sieci komórkowych oraz firm zajmujących się dostarczaniem internetu. Opiera się ona na prezentowaniu obecnym lub potencjalnym klientom nowej promocji, w celu przedłużenia czasu świadczenia usług, bądź zdobycia kolejnych klientów. Operatorzy sieci telefonicznych oraz innych przedsiębiorstw oferujących tą metodą własne usługi nie posiadają często zaplecza technicznego pozwalającego na prowadzenie takich kroków marketingowych, toteż zlecają to zadanie firmom z zewnątrz wyspecjalizowanym w telemarketingu.


Jak się to robi?
telefon
Author: Da Sal
Source: http://www.flickr.com
Pracownik prowadzący rozmowę z ewentualnym klientem powinien mieć wolne ręce, żeby móc szybko i sprawnie korzystać z komputera który ma dostęp do ważnych baz zawierających dane klienta i szczegóły oferowanej usługi.

Zaabsorbowała Cię ta publikacja? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz tutaj (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/tworzenie-aplikacji-internetowych/rozwoj-oprogramowania/). Dla pewnych osób ten materiał to niecodzienne podejście do niniejszego tematu.

Dlatego spółki telemarketingowe nie wykorzystują standardowych telefonów, a profesjonalnych zestawów słuchawkowych połączonych z komputerem. Komputer natomiast stosuje inny niż standardowy protokół telekomunikacyjny do połączenia z rozmówcą, który nazywa się voip. Tego rodzaju działanie umożliwia firmom zaoszczędzenie dużych sum pieniędzy, centrale voip extratel.com.pl są bowiem równie skuteczne co cyfrowe bądź standardowe centrale telefoniczne, są jednak od nich wielokrotnie mniej kosztowne. Oznacza to, że niskim kosztem można zbudować i skonfigurować bardzo dużo stanowisk pracy telemarketerów.

Szkolenie pracowników

Bardzo przydatne jest odpowiednie dokształcenie zatrudnionych, wbrew pozorom umożliwia to zaoszczędzenie naprawdę dużych pieniędzy. Zatrudniony, z racji tego że jest przedstawicielem z reguły nielubianego wśród klientów zawodu, musi się odznaczać w pierwszej kolejności wysoką kulturą osobistą. Na szkoleniach telemarketerów uczy się postępowania w nerwowych i trudnych sytuacjach, oraz konwersacji z trudnymi klientami. Każda rozmowa z klientem jest nagrywana, dlatego też przedstawiciel działający z ramienia dużego przedsiębiorstwa nie może sobie pozwolić na niegrzeczne postępowanie wobec klienta. Nagrania rozmów mogą także służyć w charakterze dowodu jeśli według klienta oferta zaprezentowana przez telemarketera jest inna od posiadanej przez abonenta i są dla niego zabezpieczeniem przy podpisywaniu umowy przez telefon.