Kilka informacji na temat adwokatów i radców prawnych, jakie są różnice między tymi zawodami.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Dla wielu ludzi zawody radcy prawnego i adwokata są nagminnie mylone. Obecnie rzeczywiście sami prawnicy uważają taki podział za trochę sztuczny, lecz póki co bez przerwy jest on aktualny i nie zanosi się w najbliższym czasie na duże zmiany. Przez całą swoją naukę zarówno radcy jak i adwokaci zdobywają takie same wiadomości.

polecany prawnik
Author: mikytex
Source: http://www.flickr.com
Dopiero po uzyskaniu dyplomu ich ścieżki idą w dwie strony, chociaż w rzeczywistości i tak robią praktycznie to samo. Różnice są przede wszystkim w sprawach formalnych, bo obie te profesje mają nieco inne ograniczenia i uprawnienia, lecz jeśli chodzi o merytoryczną stronę, to są praktycznie identyczne. Należy jednak wiedzieć, czym się będzie różnić dobry adwokat Rzeszów od swojego kolegi, który będzie nosił miano radcy prawnego. Sprawdź szczegóły tutaj: który adwokat z Rzeszowa uznawany jest za dobrego? W wielu sprawach będzie be znaczenia, do której osoby pójdzie się po poradę, bo i jeden i drugi bez żadnego problemu udzieli wsparcia. Jednak w niektórych przypadkach może się okazać, że o poradę udać się będzie można tylko do przedstawiciela jednej profesji.

Do przeciętnych zadań radcy prawnego należeć będzie udzielanie porad i sporządzanie opinii, lecz również przygotowanie różnorodnych aktów prawnych. Przeciętna kancelaria (zobacz też: biuro notarialne katowice) radcy prawnego Rzeszów właśnie tego typu sprawami zajmuje się najczęściej, a do jej klientów zaliczają się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy - najlepsze kancelarie radcowskie w Rzeszowie. Radca może występować przed sądami i urzędami, lecz ograniczeniem tego zawodu jest możliwość obrony w sprawach karnych i karnoskarbowych.Tu właśnie będzie pierwsza z różnic pomiędzy radcami i adwokatami, bo to właśnie jedynie adwokaci mogą bronić w takich sprawach, radcy co prawda mogą w nich uczestniczyć, ale jedynie w charakterze pełnomocników. Kolejną różnicą są sprawy samego wykonywania zawodu. Adwokat będzie musiał albo sam otworzyć kancelarię, albo stać się jednym z jej wspólników, za to nie może pozostawać w stosunku pracy.

Spodobał Cię ten artykuł? Zatem zobacz jeszcze to, w tym miejscu także są tylko świetne informacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Takich ograniczeń nie mają z kolei radcy, tak więc jeśli jakaś firma zechce mieć doświadczonego prawnika na etacie, to rozglądać się musi za kimś takim.