Sensory jako zdalne obserwowanie sterowania

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Czujniki sygnalizacji krańcowej służą do zdalnego obserwowania krańcowych położeń siłowników pneumatycznych, bądź ręcznych przekładni do kierowania instalacji. Wyłączniki takie zezwalają na podłączenie zaworu sterującego siłownikiem poprzez zestaw czujnika, co zezwala na uproszczenie instalacji elektrycznej.


Odkurzacz Miele S5 Medicair
Author: Miele Sp. z o.o.
Source: Miele Sp. z o.o.


Wyłączniki krańcowe krańcowy włącznik (berker B kwadrat) służą do sygnalizowania transFormacji punktu narzędzia, lub jego części tak, aby zapobiegać wadzie maszyny z powodu jej przesunięcia poza usytuowanie dozwolone. W zależności od trybu połączenia zestyków do programu kierującego, zachodzi uruchomienie sygnalizacji ostrzegawczej, albo zatrzymanie napędu sprzętu. Wyłącznik zaopatrzony jest w dźwignię z rolką, jaka obraca się w momencie połączenia z częścią zmieniającą usytuowanie. Z wyjątkiem dźwigni, receptor urządzony jest w nóżki montażowe, ewentualną dźwignię resetu, także dwa wyjścia dla wypustów kablowych. W środku ma mechanizm uruchamiający i przeznaczoną ilość mikrostyków.
Samsung
Source: pixabay.com


Wyłączniki krańcowe są prostymi elektromechanicznymi przełącznikami do użycia w wielu oprogramowaniach, ażeby wykryć miejsca ruchomych części, nie bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem maszyn. Są wyekwipowane w obudowę przeważnie mieszczącą styki przełączne.


Użytkowane są przeważnie w małych maszynach do regulowania aktywności drobnych mechanizmów takich jak stoły obrotowe, wózki dźwigniowe, zawory hydrauliczne, lub nawet w maszynach zaopatrzonych w osłony ochronne. Najszersze stosowanie to zabezpieczenie przyrządów w przemyśle ciężkim, również w warunkach sporej wilgoci, zapylenia.