Jak wybrać konkretny obiektyw do lustrzanki?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Wiele osób, które dopiero zaczynają fotografować, nie jest zorientowanych, w jaki sposób powinny wybierać odpowiedni obiektyw do lustrzanki. Wybór jest szeroki, stąd też ciężko nam podjąć dobrą decyzję, szczególnie, że jesteśmy dopiero na początku tej drogi i w zasadzie jeszcze niewiele wiemy. Nie musi być to tak problematyczne wyzwanie, jeśli tylko poznamy kilka najważniejszych zaleceń.


Obiektyw makro
Author: Christopher Aitken
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, trzeba mieć na uwadze ogniskową obiektywu. To ona głównie decyduje o efektach, jakie osiągniemy, a odróżnia się dwa rodzaje ogniskowych oraz w związku z powyższym dwa warianty obiektywów, do których zaliczają się obiektywy stałoogniskowe oraz zmiennoogniskowe, z opcją zoom. Choć obiektywy stałoogniskowe charakteryzują się nie tak dużą uniwersalnością, to można z nimi otrzymać znacznie lepszą jakość fotografii.

Obiektywy z zoomem gwarantują większą wszechstronność, co jest bezapelacyjnym walorem, ponieważ nigdy nie wiemy, w jakich tak naprawdę warunkach będziemy pracować. Dobrze też mieć na uwadze rodzaj matrycy aparatu i focusa, chociaż w tym ostatnim przypadku sporo aparatów posiada fokus automatyczny. W związku z ogniskową odróżnia się m.in. aparaty z obiektywem standardowym, szerokokątnym, a także teleobiektywy.

Fotograf
Author: Santiago Matan
Source: http://www.flickr.com
Jednym z polecanych obiektywów jest sigma 24-105mm, obiektyw mający stabilizację obrazu oferowany przez sklep fotograficzny sigma-sklep.pl. Dzięki parametrom obiektywu jest on znakomity do wykonywania zdjęć efektownych panoram lub fotografii portretowej, tak lubianej przez wielbicieli fotografowania. Niewątpliwie warto jest sprawdzić niniejszy obiektyw, gdyż może on zagwarantować nam satysfakcję oraz radość z pasji, jaka powoli staje się całym naszym życiem.

Jeżeli mimo wszystko wolimy nie podejmować takich decyzji samodzielnie, najlepiej jest pójść na zakupy z osobą, która zna się na tym temacie albo skorzystać z pomocy sprzedawców.

W tym wypadku jednakże powinniśmy pamiętać, że często nie mają oni doświadczenia w fotografowaniu, a polecają produkty, które po prostu są najbardziej kosztowne, a więc w ich mniemaniu – najlepsze. Gdy już trochę podszkolimy się i będziemy robić dużo zdjęć, kupno następnego obiektywu na pewno sprawi nam już o wiele mniej problemów, a nawet będzie prawdziwą przyjemne, bo nie będziemy mogli doczekać się ujęć, jakie przy jego pomocy zrobimy.