Tajniki zarządzania sklepem elektronicznym

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Posiadanie biznesu w czasach komputeryzacji jest niezwykle proste i tanie. Umożliwia t małym przedsiębiorcom start własnego biznesu z nieznacznym ryzykiem w razie porażki. Nie wiąże się to bowiem z wynajmowaniem lokalu, wykluczonych jest także sporo opłat stałych jak na przykład opłaty za media.


Kawa
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Wyłącznym zmartwieniem początkującego przedsiębiorcy internetowego jest marketing. Jak jednak wykazują analizy, najskuteczniejsze oddziaływanie na odbiorców ma tzw. marketing szeptany, polegający na wyborze produktu albo usługi na podstawie opinii. Kiedyś kierowano się opiniami bliskich i przyjaciół, dziś wiarygodna jest opinia osoby należącej do tej samej grupy społecznej, na przykład do grupy członków danego forum internetowego czy nawet sieci w ogóle.

Dobry sklep

Jest kilka czynników, jakimi internauta kieruje się decydując się na sklep on-line. Pierwszym i najbardziej istotnym z nich jest koszt produktu na tle konkurencji. Liczba promocji często powoduje przyzwyczajenia w gronie kupujących, sklepem, który prowadzi taką politykę dotyczącą sprzedaży jest chociażby autokarman.pl.

Innym ważnym czynnikiem mającym wpływ na decyzję o wyborze sklepu jest czas realizacji zamówienia i koszt wysyłki. Zakupy internetowe są nierzadko substytutem prawdziwych zakupów, dlatego istotne jest, żeby klient jak najmniej odczuł złe strony zakupów on-line. Z tego powodu część sklepów posiada zachęcające koszty dostawy towaru, jak na przykład hidbox.pl, sklep mający w ofercie AGD. Więcej o sklepach mieści się w tym miejscu: zobacz.

Jak sprawdzić opinię?

Media społecznościowe
Author: ijclark
Source: http://www.flickr.com
Dla sprawdzenia ceny towaru, użytkownicy Internetu niejednokrotnie wykorzystują internetowe porównywarki cen. Z ich wykorzystaniem, można sprawdzić ceny, oraz koszty wysyłki określonego artykułu oferowanego przez różne sklepy internetowe.

W porównywarkach cenowych jest wielu liderów, przykładowo liderem w kwestii cen w branży budowlanej jest sklep meganarzedzia.pl. Innego rodzaju narzędziem, z którego korzystają internauci są portale zbierające opinie na temat sklepów. Po realizacji zamówienia do klienta sklepu który bierze udział w programie przesyłana jest wiadomość z ankietą, gdzie może wyrazić swoje zadowolenie, bądź rozczarowanie obsługą.

Sklepy, które dostają wiele pozytywnych opinii mogą dostać specjalny certyfikat. Sklep domsary.eu może się pochwalić zarówno takimi certyfikatami, jak i certyfikatami autoryzowanego dealera niektórych marek. Więcej w temacie znajduje się tu: ceneo.