Gra na rynku walut - w jaki sposób to się robi?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lanwars.org/includes/menu.inc).
Kontrakty forward stały się niezwykle znaczącym instrumentem w strukturze nowoczesnego rynku inwestycyjnego. Kontrakty forward dotyczą kupna, bądź sprzedaży aktywów po wyznaczonej cenie w przyszłości. Nie muszą one spełniać warunków zakładanych przez giełdy.

Obie strony uzgadniają rozrachunki transakcji w dniu dostawy. W przypadku kontraktu forward, większa część ugód jest spełniana w formie dostawy produktu, bądź rozrachunku gotówkowego. Transakcja terminowa przewiduje, że produkt, albo walor który jest jej obiektem, wolno będzie kupić, bądź zbyć po cenie korzystniejszej niż uzgodniono w kontrakcie. Sprzedawca spodziewa się, że do czasu osiągnięcia transakcji kurs dobra zmaleje niżej wyznaczonego, a więc zarobi wyprzedając dobro po cenie większej od rynkowej. Z kolei kupujący spodziewa się podniesienia wartości, dzięki czemu będzie mógł odsprzedać kontrakt z profitem. Pragniesz więcej informacji?

pieniądze w walucie euro
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Kontrakty forward nie są kwestią obrotu giełdowego, są proponowane przez instytucje finansowe ich interesantom, lub różnym instytucjom finansowym. Dowolność w wyznaczaniu zastrzeżeń kontraktu, to znaczy brak standaryzacji hamuje obrót nimi głównie z powodu braku płynności, ale także nie muszą dopełniać wymogów ustalonych przez giełdy, zaś data dostawy może być umownym dniem, komfortowym dla obu stron transakcji. Wypowiedzenie umowy zawartej w ramach układu forward odbywa się też w drodze negocjacji między stronami transakcji.

Prócz towarowych kontraktów foraward są także finansowe kontrakty forward na dostarczenie w wyznaczonym dniu danej ilości waluty. Kontrakty forward odgrywają coraz ważniejszą rolę na ogólnoświatowych rynkach kapitałowych. Nazywa się je mianem ugód terminowych.Forex informacje więcej ciekawostek tworzą wizualizację sytuacji rynkowej danej dewizy.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym zgłębieniu analizowanego tutaj wpisu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę, która też na pewno przykuje Twoją uwagę.

Praktycznie na każdej platformie brokerskiej jest możliwość znaleźć serwis poświęcony wykresom cenowym, dzięki czemu jest możliwość online śledzić obowiązującą kondycję rynkową i odpowiednio odpowiadać rozpoczynając, lub kasując pozycję na parach walut. Można przekształcać parametry wykresów przez transformację skali czasu, przemianę zakresu, czy wybór rodzaju wykresu. Jest opcja zapisania wykresu i stworzenia swojego osobistego.